З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Новинавсі друкуватиДрукувати

Голова Підволочиської районної організації Єдиного Центру представляв нашу політичну силу на відкритті пам’ятника жертвам Голодомору
2008-11-20 16:46:00

Голова Підволочиської районної організації Єдиного Центру представляв нашу політичну силу на відкритті пам’ятника жертвам Голодомору

У Підволочиському районі Тернопільської області, на кордоні Тернопільської та Хмельницької областей, 19 листопада відбулося відкриття пам’ятника жертвам Голодомору.

Участь у церемонії відкриття монументу взяли голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь, заступник голови – керівник апарату Хмельницької облдержадміністрації Петро Купчишин, голова Терноіплської облради Михайло Миколенко, голова Під волочиської районної організації Єдиного Центру Володимир Городницький, єпарх Тернопільсько-Зборівський УГКЦ владика Василій Семенюк, архієпископ Іов (УПЦ КП) та єпископ Нестор (УПЦ КП), духовенство, представники громадськості, молодь.
Хоча, Тернопільщину, на щастя, оминула страшна трагедія Голодомору 1932-1933 років, але чорна тінь голоду висіла і над жителями нашого краю.
В ті важкі часи галичани не могли стояти осторонь тих трагічних подій: вони збирали і, ризикуючи життям, переправляли через річку братам з Великої України хліб і збіжжя, допомагали втікачам, яким вдалося перейти кордон та врятуватися від голодної смерті. В такий спосіб Збруч став не кордоном, а символом єдності українців, що проживали по його обидва береги. Громада зібралася аби  пошанувати померлих від страшного голоду  1932-33 років, вшанувати мільйонні жертви цієї колосальної трагедії, щоб у скорботі низько схилити голови перед їхньою пам\'яттю. І говоримо ми про минуле заради майбутнього, адже безпам’ятство породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.
Представники облдержадміністрацій обмінялися примірниками Книг пам’яті, які вийшли у цих регіонах з нагоди 75-ї річниці Голодомору.
А після поминальної панахиди владики освятили пам’ятник, який має вигляд прикордонного межового стовпа пронизаного колючим дротом. До стовпа прихилений сніп пшениці, який перевитий вишитим рушником.
Монумент символізує надання галичанами допомоги братам-українцям з Наддніпрянщини.
Вибір місце для встановлення пам’ятника пов\'язаний з трагічними подіями 30-их років минулого століття, коли жителі Галичини переправляли на плотах через Збруч, на радянський бік, продукти та збіжжя, для того щоб допомогти жителям Великої України, де в той час панував Голодомор.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"