З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Новинавсі друкуватиДрукувати

Тарашевський: Суддя повинен нести персональну відповідальність за вирішену справу
2008-11-26 10:39:00

Тарашевський: Суддя повинен нести персональну відповідальність за вирішену справу

Сьогодні рівень довіри до судів в Україні впав до позначки недовіри, а нинішня судова система діє за неписаними правилами, які суперечать принципу верховенства права.

Голова Тернопільської обласної організації Єдиний Центр Сергій Тарашевський взяв участь у публічній дискусії «Розвиток демократії: залучення ЗМІ до популяризації судової реформи в Україні» в рамках виконання проекту Програми розвитку ООН
За словами Сергія Тарашевського, потреба проведення демократичних реформ в Україні назріла вже давно, насамперед це стосується реформування судової системи країни. Сьогодні рівень довіри до судів в Україні впав до позначки недовіри,  а нинішня судова система діє за неписаними правилами, які суперечать принципу верховенства права. Тому створення дієвої та ефективної системи судочинства на вісімнадцятому році української держави залишається одним із основних  завдань української влади.
На думку С. Тарашевського слід ввести єдиний реєстр справ, на зразок БТІ (бюро технічної інвентаризації), де є загальний реєстр і людина  не може продати свою квартиру два рази, якщо ця квартира вже один раз зареєстрована. Бо підприємницька практика свідчить, що сьогодні можна судитися одразу трьома судами. Відтак єдиний реєстр справ допоможе зменшити потік всіх справ
Також С. Тарашевський вважає, що нині судді не мають жодної відповідальності.
«На мій погляд, має бути єдиний столичний касаційний орган для працівників суду. Якщо суддя ухвалює хибне  рішення, то за результатами  цього касаційного органу він понесе  серйозне покарання, види якого слід розробити. Скажімо, різні види штрафу, а найтяжче покарання - навіть до позбавлення волі,  якщо рішення суду призвело до того, що людина покінчила  життя самогубством, або відбулися інші серйозні наслідки. Таким чином, суддя буде нести відповідальність за свою роботу» - сказав Сергій Тарашевський.
Суддівську систему потрібно реформувати через особисту відповідальність суддів і правильне фінансування системи. Тоді й суди будуть незаполітизовані, якщо буде ось така особиста відповідальність, коли кожен політик  і кожен суддя розумітиме, що за невірне рішення суду понесе покарання. Це ж саме стосується й  інституту адвокатури, де також слід ввести персональну відповідальність адвоката за справу. Звісно, адвокат не може не братися за справу, він зобов’язаний  розглядати будь-яку з них. Але  порядний адвокат завжди попереджає: виграшна справа чи скільки шансів вона має.  Коли ж адвокат просто дурить своїх клієнтів і подає кілька разів в апеляційні інстанції ту саму справу, наперед розуміючи, що вона програшна,  слід передбачити певні санкції навіть до позбавлення ліцензії.
 «Різні люди шукають  правосуддя. Йдуть люди бідні, для них має бути система пільгової оплати за проведення суду,  а  є й такі справи, на яких адвокати заробляють мільйони. Тому слід розробити систему, яка б дозволяла поповнювати суддівську казну, що в свою чергу сприятиме утриманню їх приміщень» - зауважив С. Тарашевський. – « Окрім того, суддя повинен мати достойну зарплату і гідні умови праці.»
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"