З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Новинавсі друкуватиДрукувати

Про політичну кризу та шляхи виходу з неї, Єдиноцентристи розповіли на прес-конференції
2008-12-04 13:09:00

Про політичну кризу та шляхи виходу з неї, Єдиноцентристи розповіли на прес-конференції

Сергій Тарашевський вважає, що першочерговим завданням, яке стоїть перед Верховною Радою є обрання найближчим часом спікера. Ця людина повинна забезпечити формування коаліції у новому форматі.

Аналізуючи нинішню ситуацію в Україні, необхідно всім визнати, що країна знаходиться на межі дефолту, зазначили голови Тернопільської обласної та міської організацій партії Єдиний Центр Сергій Тарашевський та Віктор Щепановський на прес-конференції, яка відбулася вчора, 3 грудня. Сьогодні в країні найвища інфляція протягом останніх 8 років, українцям загрожує безробіття, маштаби якого не бачили з 2000 року.
Економічна криза нерозривно пов’язана із політичною. Адже за два з половиною роки ми обрали два парламенти і стоїмо на порозі виборів третього, а за неповні чотири роки маємо чотири уряди і знаходимося на порозі формування п\'ятого. .
Дві найголовніші причини цієї тупикової ситуації: перша - це зміна моделі влади в Україні з 2006 року на парламентсько-президентську республіку. Але реформа проведена таким чином, що сьогодні незрозуміло, хто і за що відповідає і які в кого повноваження, тому  майже кожен високопосадовець перекладає відповідальність на інших
Друга причина – зміна моделі виборів у 2006 році – голосування  за партійними списками. Відтак, склад депутатського корпусу формують не виборці, а партійна верхівка кожної політичної сили. Це призвело до безвідповідальності депутатів та диктату партійних лідерів.
Якщо парламентсько-президентська модель влади не виправдала себе - її треба змінювати. Тому Єдиний Центр -  за сильну президентську модель влади в країні.
Президента обирає народ. Народ хоче, щоб президент ніс відповідальність перед людьми, і це правильно. Але для цього президент повинен мати повноваження. Він повинен формувати уряд, призначати прем\'єра і разом нести відповідальність.
Президент повинен мати противагу - сильний парламент. Але парламент має обиратися за відкритими виборчими списками як на виборах у Верховну раду, так і на виборах до місцевих рад. За цієї системи партія буде формувати не виборчий список, а висувати своїх кандидатів у кожному виборчому окрузі.  І тільки за результатами голосування в кожному виборчому окрузі за конкретного кандидата від конкретної партії буде формуватися виборчий список кожної партії. Це підвищить якісний рівень депутатів, збільшить їх відповідальність, а також зменшить партійний диктат.
Сергій Тарашевський вважає, що першочерговим завданням, яке стоїть перед  Верховною Радою є обрання найближчим часом спікера. Ця людина повинна забезпечити формування коаліції у новому форматі. Нова коаліція має взяти на себе відповідальність за стан справ у державі та відправити популістський і непрофесійний уряд Тимошенко у відставку, відтак сформувати новий склад Кабміну, який врятує країну від катастрофи.
Новий уряд повинен зупинити сповзання країни в економічну катастрофу, а парламент має зайнятись зміною моделі влади та зміною виборчої системи.
Із недосконалою  виборчою системою пов’язана також і місцева проблематика стосовно бездіяльності обласної ради, яка заблокована понад рік. Партія Єдиний Центр підтримує  позицію голови обласної адміністрації Ю. Чижмаря, щодо  розпуску облради.
Зате міська рада працює й не варто витрачати державні гроші на дочасні вибори дієвого органу.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"