З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Новинавсі друкуватиДрукувати

„Україна пам’ятає – світ визнає!”
2008-11-04 17:36:00

„Україна пам’ятає – світ визнає!”

Трагічні сторінки нашої історії неможливо стерти з пам’яті, забути. За оцінками істориків, за неповний рік від штучно організованого голоду невинно загинуло 10 мільйонів наших співвітчизників. Згадуючи про них, ми не вимагаємо когось покарати – Україна і світ прагнуть попередити подібні жертви у майбутньому.

    Біля хреста на честь 1020-річчя Хрещення України, встановленого на набережній Тернопільського ставу, відбувся мітинг-реквієм „Україна пам’ятає – світ визнає!” в рамках міжнародної акції „Незгасима свічка”.

     Представники молодіжних організацій в ході акції „33 хвилини пам’яті” упродовж саме такого часу читали спогади та свідчення свідків великого Голодомору, трагедії, яка спіткала Україну в 1932-1933 роках. Представники духовенства різних конфесій відправили молебень та панахиду за невинно убієнними українцями. Тернополяни, що прийшли до озера, запалили свічки і колоною пройшли до Театрального майдану. До дійства приєднався колектив тернопільської обласної організації Єдиного Центру , щоб пошанувати померлих від страшного голоду  1932-33 років.
     На виконання Указів Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв\'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» та «Про оголошення в Україні 2008 року роком пам\'яті жертв Голодомору» Міжнародний координаційний комітет Світового конгресу українців ініціював проведення Міжнародної акції «Незгасима свічка». Вона почалася на початку квітня 2008 року в Австралії, пройшла, як естафета, через 33 країни світу, а впродовж жовтня-листопада побуває у всіх областях України. Тернопілля перейняло естафету від Прикарпаття 3 листопада і передасть Чернівеччині.
     Трагічні сторінки нашої історії неможливо стерти з пам’яті, забути. За оцінками істориків, за неповний рік від штучно організованого голоду невинно загинуло 10 мільйонів наших співвітчизників. Згадуючи  про них, ми не вимагаємо когось покарати – Україна і світ прагнуть попередити подібні жертви у майбутньому.
     І найкращим попередженням буде наша незгасима пам’ять! А “Якщо про них забудемо, Ти, Боже, на небі, забудь про нас!”. Ці слова належать  Адаму Міцкевичу. Хай від сьогодні вони закарбуються у пам’яті кожного з нас!
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"