З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Підняття престижності вчительської праці – питання державної ваги
2008-11-24 12:28:00

Підняття престижності вчительської праці – питання державної ваги

Кожен батько чи матір хоче, щоб їх дитина була успішною, але тільки успішний педагог може виховати успішного учня. І справа не тільки у фінансуванні. Як тільки держава, суспільство підтримають школу, це стане зразу суттєво відчутно.

Ми ще пам’ятаємо ті часи, коли слово Вчитель звучало, ну, якщо не гордо, то, принаймі, високо. Ця професія була престижною, вчителями хотіли ставати сотні тисяч випускників. Той, хто приходив до храму знань, працював до пенсії.
А що робиться зараз, щоб підняти престиж вчительської професії? Коли востаннє був створений художній фільм, присвячений вчителеві? Де наші кращі вчителі – гордість вітчизняної педагогіки? Так, існують конкурси «Вчитель року». Але скажіть, хто згадує вчителів в повсякденному житті, в сум’ятті справ?
Кожен батько чи матір хоче, щоб їх дитина була успішною, але тільки успішний педагог може виховати успішного учня. І справа не тільки у фінансуванні. Як тільки держава, суспільство підтримають школу, це стане зразу суттєво відчутно. В нас є багато добре виписаних концептуальних документів, на законодавчому рівні закріплено пріоритетність освіти в Україні  та соціальні гарантії держави педагогічним працівникам. Та все це не підтримується матеріально. І найлегше пояснити все економічною криза. На мою думку, причина в тому, що наш державний істеблішмент не готовий вбачати в освіті основну відтворюючу силу розвитку суспільства. Цікаво, що в післявоєнних Німеччині та Японії вихід із кризи починали з освіти. А на якому рівні розвитку тепер Німеччина та Японія! Японські економісти вважають освіту найприбутковішою галуззю. За їхніми підрахунками, що велися протягом десятиліть, інвестиції в початкову освіту дають до 40  прибутку, в середню до 110, у вищу – 340 прибутку!
Моральним обов’язком нашої влади повинно стати піднесення  суспільної долі і соціального статусу вчителя. Це і є одним із програмних засад партії Єдиний Центр. Звичайно, насамперед, ми говоримо про реальне підвищення рівня заробітної плати. Адже те, що зробив в цьому плані уряд Ю. Тимошенко і підвищенням назвати не можна в умовах стрімкої інфляції, перманентного росту цін на основні продукти харчування, комунальні послуги та інше.
Гострою проблемою для педагогічних працівників є забезпечення житлом. Зрозуміло, що рівень доходів працівників галузі не дає можливості придбати житло. Тому лише на державному рівні можливо запровадити дієву (я підкреслюю, дієву) державну програму забезпечення житлом. Я думаю, давно пора узагальнити розмір щорічної грошової винагороди педпрацівникам школи за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків. Педагоги тільки мріють про те, щоб пенсії їм піднялися у розмірі 80 заробітної плати, що вже було розглянуто в законопроекті, який так і затверджений Верховною Радою.
Вчитель повинен знати, що держава розуміє суспільне значення праці педагога, цінує його труд, хай не сьогодні, але  оцінить його внесок у розвиток держави і суспільства.
Незважаючи ні на що, я люблю свою професію і хочу звернутись до колег. Давайте будемо вірити, що матеріальна скрута – явище тимчасове. Розумію, як учителям сьогодні важко, але не хотіла б, щоб таланти йшли з освіти. Це безперспективно для вчителя, схоже на смерть для його досвіду, здібностей. Учителі – величезний прошарок інтелігенції. Відрадно, що в нашій районній організації Єдиного Центру так багато педагогів. Учителі можуть і повинні себе захистити, оскільки, мабуть, більше нема кому в нашій державі це зробити. Від вступу вчителів, зокрема, в політичну боротьбу за свої права, багато чого залежить у їхній долі.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"