З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Як Тернопільський «ЄЦ» рятуватиме сільське господарство
2008-11-25 15:18:00

Як Тернопільський «ЄЦ» рятуватиме сільське господарство

Пан Тарашевський, як ініціатор ідеї гуртових ринків на Тернопільщині запрошує усіх бажаючих прийняти участь у створенні ініціативної групи по розробці програми створення фермерських ринків і гуртового ринку на Тернопіллі.

Тернопільська обласна організація «Єдиного Центру» не перестає дивувати. На зло усім заздрісникам та недоброзичливцям, котрі не сприймали «ЄЦ» серйозно, ця політична сила з’явившись на теренах нашого краю не на словах, а на ділі почала діяти.
Не так давно Тернопільський «ЄЦ» пафосно з кульками та гігантським тортом партійних кольорів відсвяткував відкриття свого представництва в обласному центрі. На святкуванні організованого за найкращими зразками світових презентацій ця політична партія крім звичних запевнень у своїй унікальності виголошувала досить таки не стандартні лозунги котрі символізували старт новим програмам реформування області.
Чесно кажучи, у перетворення світу від ЄЦ мало вірилося не лише «бувалим» журналітам, але й наніц розчарованим у вітчизняних політиках галицьким виборцям. Адже чого гріха таїти ми вже давно не віримо в дива, тим більше від «власть імущих». І це проблема не лише «ЄЦ», а усієї політичної еліти України, котра загралася у велику політику та чисто забула про того маленького українця, який ще вчора в період передвиборчої істерії був головним об’єктом та суб’єктом усіх промов та агітаційних звернень.
Розповідаючи на відкритті центрального офісу «ЄЦ» у Тернополі, про те, що ця новостворена організація на Тернопільщину прийшла раз і назавжди, пан Тарашевський з філіграною майстерністю обмальовував райдужні перспективи здатні докорінно преобразити рідну область. В політичній промові пан Сергій пристрасно розповідав про нові підходи до вирішення наболілих проблем краю. Так, тернопільські «єдино центристи» обіцяли як активніше зайнятися сільським господарством, енергозберігаючими технологіями, освітою і т.д. Яким же ж було наше здивування коли від профанації тернопільський ЄЦ перейшов до активних дій. Як з’ясувалося згодом від гіперактивності Сергія Тара шевського були в шоці навіть у Києві. Реформувати область голова обласного ЄЦ вирішив із села. Попри високопарні слова, про «колиску українства» вітчизняний уряд досі не спромігся запропонувати дієву, а головне реальну програму спрямовану на захист аграріїв.
З’ясуванням чим нині живе українське село, з якими проблемами стикаються у своїй роботі галицькі гречкосії, а також пошукам шляхів їх вирішення був присвячений круглий стіл аграріїв області, який зорганізували та провели тернопільські єдино центристи 19 листопада. В роботі круглого столу взяли участь аграрії, представники державної влади, керівники підприємств, експерти та члени ТОО «Єдиний Центр». Після бурхливого обговорення стану вітчизняного сільського господарства, учасники круглого столу підсумували головні проблеми з якими нині стикається сільгоспвиробник – це і не прогнозованість ціни на пальне та мінеральні добрива; невизначеність цін на с/г продукцію; неефективна схема державних дотацій; нерівні умови кредитування, відсутність системи збуту продукції; незахищеність виробника с/г продукції, який орендує землю. Окрім того, присутні на цій зустрічі аграрії звернулися включити в цей перелік і те, щоб усім посередникам держава встановила один рівень рентабельності. Бо на сьогодні посередники заробляють в кільканадцять раз більше аніж сільгоспвиробники. Також експерти наголошували, що держава мусить нарешті визначитися із тим що їй потрібно вирощувати, щоб потім не виникало проблем із реалізацією готової сільгосппродукції. Мусять бути встановлені мінімальні закупівельні ціни на с/г продукцію, щоб зернотрейдери не шантажували аграріїв збиваючи ціну. Узагальнивши усі побажання аграрії єдино центристи оформили їх у наступні пропозиції: створення обласного зернотрейдера, виплату дотацій проводити з прив’язкою до гектару землі, відшкодування відсотків по кредитах проводити банкам, створення інституту ефективного кредитування с/г виробника, відтермінування продажу землі і т.д.
Вислухавши думки присутніх Сергій Тарашевський наголосив на тому, що це тільки початок, і аналогічних зустрічей буде ще багато, тому усі побажання будуть враховані. Як відомо сила в єдності, особливо ця істина стає актуальною під час кризи, котра на відміну від світової в українському суспільстві та економіці виникає перманентно. Тому єдино центристи ще раз закликали аграріїв області об’єднуватися і створити нарешті Асоціацію виробників с/г продукції в Тернопільській області. Це буде першим кроком до подолання кризових явищ в сільському господарстві. Наступним кроком, стане створення мережі гуртових с/г ринків на Тернопільщині. З цією пропозицією звернувся до присутніх Сергій Тарашевський. Він розповів про європейську практику організації та функціонування таких ринків в світі. Створення мережі гуртових ринків зміцнить позиції вітчизняних виробників, захистить їх від маніпуляцій посередників, а також максимально наблизять с/г виробника до споживача, котрому не потрібно буде в тридорога переплачувати за с/г продукцію. Підхопивши цю ідею, й створивши аналогічні гуртові ринки по всій Україні ми реально захистимо як село так і тих хто працює на селі.
Пан Тарашевський, як ініціатор ідеї гуртових ринків на Тернопільщині запрошує усіх бажаючих прийняти участь у створенні ініціативної групи по розробці програми створення фермерських ринків і гуртового ринку на Тернопіллі. Проаналізувавши різноманітні моделі правової організації ринку, пан Тарашевський вважає, що найоптимальнішим буде державно-приватна модель. Адже саме держава в європейських країнах виділяє земельну ділянку, та забезпечує створення інфраструктури ринку, за допомогою будівництва необхідних транспортних та комунікаційних розв’язок. На переконання пана Сергія, якщо фермери та органи влади знайдуть порозуміння то вже в травні 2009 року цей проект може стартувати.
Отож, якщо ви прагнете бачити свою область багатою та заможною, маєте досвід, можливості а головне бажання розвивати свій бізнес й прислужитися рідному краю, ТОО «ЄЦ» запрошує до участі в програмі створення мережі гуртових ринків с/г продукції на Тернопільщині.

Наталка ПАРОВА газети \"Нова Ера\"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"