З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Сергій Тарашевський: “Гуртовий сільськогосподарський ринок вирішить усі проблеми аграріїв”
2008-11-26 16:05:00

Сергій Тарашевський: “Гуртовий сільськогосподарський ринок вирішить усі проблеми аграріїв”

Ще на початку своєї роботи Єдиний Центр одним з основних завдань ставив перед собою досягнення прориву в тих галузях народного господарства, які потребують якісних змін. Йшла мова про викристалізування проблем, обговорення ідей і як результат — розробку конкретних галузевих планів дій.

Не дивно, що однією з перших тем, стала аграрна, адже область сільськогосподарська й очевидно, що розпочинати треба з аграрного сектору.
Тому з ініціативи Тернопільської обласної організації Єдиного центру минулої середи, 19 листопада, відбувся круглий стіл за участю представників влади та сільськогосподарських підприємств області, метою якого був пошук виходу із кризи, що охопила нині аграрну галузь.
Роботі круглого столу передували неодноразові зустрічі з сільгоспвиробниками області, а круглий стіл дозволив підсумували напрацьоване. Виявилося, що як аграрний сектор, так і тваринництво насамперед турбують дві найгостріші проблеми — з якого насіння і що виростити та кому і за яку ціну продати врожай. Інші проблеми зникають автоматично, якщо вирішити ці дві.
─ Ми для цього й зібралися тут, щоб обговорити наболіле, ─ сказав голова обласної організації Єдиного центру Сергій Тарашевський. ─ Не лише виокремити проблему, а й знайти шляхи для її розв’язання. Ми пропонуємо такі шляхи й виносимо на ваш розгляд. Ідеї взяті з європейського досвіду й адаптовані до наших реалій. Щоб реалізувати їх на наших теренах, необхідно всім ─ і виробникам сільгосппродукції, і переробникам згуртуватися й працювати для єдиної мети: створити в області сприятливі умови для розвитку сільського господарства. Ми не вигадуємо велосипед. Він вже є ─ у світі на ньому успішно «їздять». Тепер нам самим необхідно навчитися «їздити».
Тож учасники засідання вирішили, що настав час об’єднуватися і створити Асоціацію виробників сільськогосподарської продукції в Тернопільській області, яка буде працювати на їх інтереси. Одним із перших дієвих кроків асоціації, за пропозицією голови Тернопільської обласної організації Єдиного центру Сергія Тарашевського,  повинно стати створення гуртового сільськогосподарського ринку області. Саме він має стати центром управління сільського господарства області і зруйнувати убивчі для сільгосппідприємств посередницькі схеми. Завдяки гуртовому ринку  вдасться впорядкувати хаос, який панує нині на ринках області, адже, погодьтеся, ненормально, коли посередники працюють зі 100-відсотковою рентабельністю, а сільгосппідприємці — собі у збиток.
Впорядкування ринку дасть змогу точно вираховувати кількість необхідної для продажу продукції та замовляти її, наперед чітко обумовлюючи ціну, тож аграріям не доведеться шукати ринки збуту. А ще гуртовий ринок буде підтримувати зв’язки з аналогічними ринками в інших областях, що дозволить налагодити партнерські стосунки і збувати продукцію за межі Тернопілля.
За ідеєю, а в кожному районі області має бути розташована філія Тернопільського гуртового ринку. На цьому ринку повинні бути «зав’язані» не лише  виробники сільгосппродукції, а й імпортери, експортери, переробні підприємства, інвестиційні фонди. Тільки в такій рівноправній співпраці, на переконання Єдиного центру, той, хто безпосередньо вирощує сільськогосподарську продукцію, буде у виграші, адже, об’єднаний в Асоціації й співпрацюючи з партнерами, матиме  можливість впливати на ціноутворення, а отже регулювати свої прибутки й видатки. У виграші буде також і споживач, він отримає найсвіжіші продукти за оптимальними цінами, адже не буде посередників між виробниками і продавцями, які суттєво збільшують вартість товару. Завдяки гуртовому ринку  продукти харчування отримають найкоротший шлях від лану до столу.
Був представлений на круглому столі і один із проектів такого ринку з місцями, де можна буде продавати продукцію прямо з вантажівок, критими ангарами для зберігання та адмінбудинком (див. фото).
Як сказав Сергій Тарашевський, будівництво такого ринку може обійтися у 20 млн. євро ─ розрахунки щодо цього вже існують. Але головне навіть не сума вкладена в нього, а той результат, який отримає регіон: відрахування до бюджетів усіх рівні, робочі місця, ефективна робота в усіх галузях сільськогосподарського виробництва, насичення ринку вітчизняною, екологічно чистою продукцією за прийнятною для споживача ціною.
─ При сприянні влади, при згуртованості працівників сільськогосподарського сектору в травні наступного року в Тернополі може стартувати перший етап гуртового сільськогосподарського ринку, ─ сказав Сергій Тарашевський. ─ І це цілком реальна дата. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб ця ідея, що грунтується на конкретних розробках й перспектива якої доведена в світі, набула реального втілення в нашій області.
Учасники круглого столу вирішили звернутися до органів державної влади з пропозицією врахувати їх висновки під час здійснення законодавчої роботи та розробки і реалізації державної політики в галузі АПК, зокрема сприятливого правового середовища для розвитку гуртових ринків сільськогосподарської продукції шляхом прийняття Закону України “Про оптові ринки сільськогосподарської продукції” та програми розвитку гуртових ринків сільськогосподарської продукції в Україні.  
Отож, якщо ви прагнете бачити свою область багатою та заможною, маєте досвід, можливості а головне бажання розвивати свій бізнес й прислужитися рідному краю, телефонуйте за номером 8(035)42-04-04,  ТОО «ЄЦ» запрошує до участі в програмі створення мережі гуртових ринків с/г продукції на Тернопільщині.
 

газети \"Нова Тернопільська Газета\"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"