З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Юрій Чижмарь: “Державна служба – це стан душі”
2010-06-25 12:07:00

Юрій Чижмарь: “Державна служба – це стан душі”

Наймолодший тернопільський губернатор Юрій Чижмарь ось вже два з половиною місяці знаходиться в підвішеному стані. Проте він не забуває Тернопілля, яке встигло стати йому рідним. Відтак, журналісти “Номер один” спробували дізнатися як живеться екс-губернаторові після влади, чи братиме він і далі активну участь у тернопільській політиці та поцікавилися його планами на майбутнє. Ось що з цього вийшло…

 

“Ввважаю себе чиновником достатньо високого рівня”

– Юрію Васильовичу, де все-таки працюватимете, адже відпочинок трохи затягнувся?

– Для себе прийняв рішення, що буду працювати в органах державної виконавчої влади. Є багато напрацювань, певний досвід, а тому втрачати ці речі вважаю недоцільним. Україна сьогодні потребує хороших менеджерів державного управління.  І піду працювати в органи влади не заради зарплати чи простого працевлаштування, мене цікавить конкретна ділянка роботи, де я можу показати свої здібності чиновника достатньо високого рівня.

 

– А якого рівня має бути посада, щоби вона Вас задовольнила?

– Я не є амбіційною людиною, а тому не претендую на одну із вищих посад, бо розумію, що в Україні до влади прийшла нова команда, яка має власних кандидатів. Я готовий йти працювати і на посаду заступника -  міністра чи  губернатора тощо. Головне, щоб це була чітко визначена ділянка роботи, яка мала б прикладне значення. Тоді я зроблю все для того, щоб той досвід, який я набув у Тернополі на посаді губернатора, як і на попередніх посадах, був якнайповніше використаний. Пропозиції є, вони надходять в основному з Києва і в найближчий тиждень-два  буде визначене наступне місце працевлаштування.

 

– А чи розглядалися Ви кандидатом на продовження свого перебування на посаді тернопільського губернатора?

– Я не був на співбесіді ні в президента, ні в прем’єр-міністра, ні віце-прем’єрів, після призначення президентом Віктора Януковича, хоча було достатньо інсинуацій з цього приводу. Я не вважав за необхідне давати відповіді, хоча ще до виборів президента чітко знав, що моя каденція закінчена в момент призначення нового Президента. Інше питання, якби я заявив в січні чи грудні, що моя каденція закінчиться в березні чи квітні, то яка б в мене була можливість працювати, коли б уся область дивилася на мене як на тимчасову особу, котра через кілька місяців піде з посади? Я все робив для того, щоб область трималася в тонусі, і кожне завдання губернатора виконувалося на повну потужність. Тому кожен з чиновників намагався працювати краще, адже знав, що після нового призначення йому буде дана оцінка. Це є правильна позиція. Людина не повинна зупиняти органи влади тільки через те, що її через кілька днів чи тижнів буде звільнено.

 

             Де на сьогодні перебуває Ваша трудова книжка?

             В мене вдома. В службу зайнятості на облік не ставав. Я відкрито заявив, що готовий працював в державних інституціях. Зараз питання за Прем’єром та Президентом.

 

“Залишаюся депутатом фракції ЄЦ в Тернопільській обласній раді”

             Ймовірно працюватиме в Києві, відповідно не матимете змоги відвідувати сесію обласної ради, депутатом якої Ви являєтеся…

             Як депутат я маю право в період проведення сесії відлучатися з основного місця роботи.

 

             А як Ви ставитеся до факту, що за першу річницю облради Ю. Чижмарь був найбільшим прогульником сесійних засідань?

             Близько 70% рішень обласної ради – це рішення ініційовані адміністрацією, які я особисто підписував і подавав до обласної ради для обговорення і прийняття. Якщо ми будемо оцінювати діяльність по якості роботи, то, і ви це добре знаєте, в депутатському залі знайдеться переважна більшість депутатів, які своїми руками не зробили жодного рішення (окрім, звичайно, політичних заяв) й не внесли його на розгляд. У даному випадку недоцільно говорити щодо присутності чи відсутності на сесії. Я був головою ОДА, в якого напружений графік. Тепер, коли я зрозумію після нового призначення, що мені не вдається брати гідну участь в роботі Тернопільської обласної ради, то однозначно складу з себе депутатські повноваження. Ніколи не тримався за мандат. Водночас, зараз я не хочу залишати депутатську діяльність, адже вважаю, що можу принести Тернопільщині ще багато користі.

             Нещодавно Ви заявили, що по багатьох питаннях за Вашої відсутності голосує Ваша карточка…

             В нас діє політичний закон, коли рішення приймає фракція. Відповідно обговоривши і прийнявши його на фракції, ми разом усі й голосуємо на сесії. Зрозуміло, якщо я мав відмінну позицію від інших членів фракції, я був присутній на сесії і заявляв свою позицію. Згодіться, якщо ми обираємо депутатів за політичним принципом і надаємо їм певну квоту довіри, то цілком прийнятно, коли голосує карточка без присутності депутата. Зате, коли ми обиратимемо конкретну особу, а це можливо тільки при поверненні до мажоритарної системи виборів, то безперечно депутат має особисто віддавати свій голос за те чи інше питання.

 

“Три роки не був у відпустці, тому й отримав 32 тисячі відступних”

             Коли Ви залишали посаду тернопільського губернатора, скільки отримали розрахункових ?

             Протягом трьох років я не був у відпустці, тому  разом із зарплатою за березень та частину квітня отримав компенсацію за невикористані відпустки за ці  роки - 32 тис. грн.  Жодних додаткових окладів не брав. Більше того, за 2,5 роки перебування на посаді в Тернополі жодного разу не отримував матеріальної допомоги чи премії, хоча за законодавством я міг одним розчерком пера призначити собі та своїм працівникам премію до 100% заробітної плати у межах фонду оплати праці. Не дозволяла совість, не зважаючи на те, що винаймав житло. Вважав, якщо рядовий працівник адміністрації отримує 1200 грн., а я отримую 9000 грн., то виплатити премію собі чи своїм заступникам не мав морального права.   

 

– Практично всі голови РДА за губернатора Сухого перепризначили. Чи це не признак фаховості команди Ю. Чижмаря?

             Найважливіші в системі управління – кадри. Коли я прийшов головою ОДА, то не розкидався кадрами свого попередника, оцінював кожного не за їх уподобаннями, партійною приналежністю тощо,  а за їхнім професіоналізмом. В моїй команді були люди з різних партій, від ВО “Свобода”, яка критикувала мене з перших днів і закінчуючи УНП, “Нашою Україною”, НРУ, “Єдиним Центром” та безпартійними. І нині мені приємно, що свого часу Ярослав Сухий, дивлячись на професійні, а не політичні амбіції, підійшов зважено до підбору кадрів і залишив значну кількість осіб головами РДА. Це в першу чергу підтвердження, що мій вибір щодо кадрів був правильним, а загалом уся команда була фаховою.  

 

             Ви людина в Тернополі авторитетна і фахова, чи не плануєте бува взяти участь з мерських перегонах?

             Ще три місяці тому я заявив, що цього робити не буду. Мерами мають бути місцеві  жителі, в іншому випадку ми не побудуємо правильну систему місцевого самоврядування.  

 

             Зараз Ви де-юре – безробітний. На які кошти живете?

             Отримав  компенсацію, про яку я вже розповів. До речі, друзі запрошують на роботу, пропонують платню в 4-5 разів більшу за ту, яка була в голови ОДА. Водночас, державна служба для мене – це стан душі. Так, можна піти в комерцію, але тоді результат твоєї роботи буде помітний для 2-3 власників. На державній ж службі, коли ти робиш щось добре, то результат роботи відчуває певна група людей, цілі регіони тощо. Окрім того, пропрацювавши в владі, згенерував багато ідей, щодо того, як облаштувати державне управління, як змінити податкову систему, як провести адміністративну роботу.  Відповідно прагнутиму ці ідеї втілити в життя.

 

             1 липня сплине термін до якого малашівецька громада дозволила вивіз на тернопільського сміття. За вашим прогнозом, як розвиватимуться подальші події?

             Останнім часом не займався цією проблемою, нею має перейматися найперше офіційна влада. Я ж можу висловити лише свою думку депутата облради. Завжди відстоював чітку позицію – якщо ти взяв відповідальність, зобов’язання, підписав документи, то будь добрий - виконай їх, не залежно від того чи в тебе контрагентом виступає окремий громадянин, а чи велика державна установа. В даному випадку є вже неодноразовим, коли мер Тернополя бере на себе зобов’язання, а згодом їх чомусь не виконав чи не довиконав… Я думаю, що позиція Романа Заставного дуже проста – дотягнути до виборів, будь-яким методом стати знову мером, а далі будемо думати як вирішувати сміттєву проблему. Ще минулого року, коли адміністрація виділила місту земельну ділянку в Миролюбівці, міська рада повинна була її освоїти, щоб у будь-який момент вона була готова до прийому сміття. Вже коли я не був губернатором, то спеціально заїздив у Миролюбівку. Там нічого не робиться! В результаті ми станемо перед дилемою: або громада знову заблокує дорогу на Малашівецьке сміттєзвалище або вже реально нікуди буде вивозити сміття і допрацюємося до екологічної катастрофи.

 

“Планував поїхати на чемпіонат світу з футболу в Африку”

             Пане Юрію, в яких краях вдалося забутися від державницьких справ?

             Разом з сином відвідав Краків, Прагу, Відень та Будапешт, побував у концтаборі Аушвіц під Краковом, подивився на історичні місця цих великих міст. Вражень – неймовірна кількість!  Опісля об’їхали схід Франції, були у Парижі, а ще в Європарку, Діснейленді, Астрікспарку. Подивилися історичні споруди, замки, спробували кухню цих народів. У Німеччині, зокрема, найбільше сподобалося тамтешнє пиво “Пауляйнер”. В пивних барах на “Більштрассе”, які є в кожному німецькому містечку, по доброму заразився спортивним вболіванням. Наскільки в цьому плані я не є азартною людиною, проте це настільки захоплює, що ти зовсім по іншому дивишся на той ж футбол. Хоча, по правді кажу, я футбольний вболівальник лише тоді, коли грає українська команда.

 

             Українців на чемпіонаті світу з футболу в ПАР немає, за кого ж Ви тоді вболіваєте?

             Вболіваю за європейську збірну, швидше за все – Німеччину. До речі, в мене та моїх друзів - народних депутатів – Андрія Шевченко, Владислава Каськіва, Євгена Суслова та інших, які свято вірили, що українці потраплять на чемпіонат світу, був план виїхати до Південної Африки. При чому планувалося це зробити на джипі, проїхавши майже всю Африку, включивши українські пісні та обліпившии всю автівку українською символікою. Це мало бути гарною промоцією нашої держави. На жаль, українці  програли там, де програвати не мали права (плей-оф зі збірною Греції), відповідно усі ми настільки були приголомшені цим фіаско, що жоден не поїхав до ПАР.

 

             Ви, мабуть, не пасивний вболівальник. А яким чином підтримуєте фізичну форму?

             Коли працював у облдержадміністрації, намагався практично щодня відвідувати плавальний басейн. Нині ж повернувся в тренажерний зал – штанга, брусся, робота над власною вагою. Хочу відновити пробіжки, однак велика загазованість Києва наводить на роздуми що краще – бігати чи ні…

 

Віталій Попович За матеріалами газети "Номер один"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"