З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Театр починається із гардеробу, а театральне життя у місті – із сходів…  Чи потрапимо до театру? Сходи потребують ремонту…
2010-07-14 10:45:00

Театр починається із гардеробу, а театральне життя у місті – із сходів… Чи потрапимо до театру? Сходи потребують ремонту…

Нинішній рік для Академічного театру ім.. Т.Г. Шевченка - видатний. У грудні ми святкуватимемо його подвійний ювілей – театру виповнюється 80 років, а Тернопільським театральним вечорам, які передували створенню нашого храму культури – всі 95! Вельми поважний вік для людини, та й для театру – теж немалий. Тому й наступний рік на теренах нашої області голова ОДА Михайло Цимбалюк запропонував проголосити Роком культури

Чи зможе достойно зустріти свій знаменний ювілей наш храм Мельпомени? Якщо, за відомим афоризмом, театр починається із гардеробу, то театральне життя у місті – із сходів, ними тернополяни й гості міста не тільки потрапляють до місцевого храму культури, а й прогулюючись майданом, споглядають їх як і весь фасад театру, що є пам’яткою архітектури місцевого значення.  І навіть погляду здалеку достатньо, щоб зрозуміти:  сходи знаходяться у вкрай занедбаному стані.

Зараз міською владою активно проводиться реконструкція Театрального майдану, її планують завершити до Дня міста. Годилося б по-господарськи закінчити в комплексі капітальний ремонт усієї фасадної частини приміщення театру. Проте Театральний майдан закінчується в акурат перед театральним сходами, а вони, як  і вся будівля театру знаходиться  в обласному підпорядкуванні.

Цьогорічному бюджету області потягнути повний ремонт сходів було не під силу. За словами першого заступника голови обласної ради Сергія Тарашевського, нинішній обласний бюджет є бюджетом виживання, тому виділених коштів, а саме 299 тисяч гривень, вистачило тільки на ремонт верхньої частини парадних сходів. А що ж нижня? Згодіться, таки не пасує мати Тернополю під час святкування  470-ліття з дня заснування міста гарний оновлений  майдан, відремонтовані верхні і як докір, розбиті нижні сходи театру.

Адже, незважаючи на те, що місто, за словами тернопільського мера, має гроші на ремонт майдану, проте він все таки звертається до жителів міста з пропозицією «придбати», тобто відремонтувати квадратні метри майдану. Відтак,  сам Бог велів згуртуватися шанувальникам театрального мистецтва, щоб  відремонтувати нижню частину парадних сходів.

Відтак,  минулого тижня директор театру Ігор Сачко  та Сергій Тарашевський об’єднали свої зусилля у пошуках меценатів-театралів і звернулися до жителів краю, керівників, підприємців, меценатів, політичних партій, віруючих усіх конфесій,  кому не байдужа доля Академічного театру ім.. Т.Г. Шевченка з  проханням допомогти у  ремонті.

Безперечно, кожен меценат заслуговуватиме на увагу з боку тернополян та організаторів акції, тому Сергій Тарашевський  зазначає, що кожному, хто фінансово долучиться до ремонту, буде висловлена подяка у місцевих ЗМІ. У їхню честь актори зіграють  авторську виставу, комедію Михайла Старицького «За двома зайцями», де вони стануть почесними гостями. А ті поціновувачі мистецтва, чий внесок стане одним із десяти найбільших, отримають VIP-абонемент на 2 персони на всі вечірні вистави протягом театрального сезону. Окрім того, вони отримають іменні місця у театрі, про що свідчитиме табличка з вигравіруваним прізвищем мецената. Наступні двадцять меценатів будуть відзначені пам’ятними пошанівками та запрошені на відкриття театрального сезону, який традиційно почнеться восени і завершиться  наступного, власне у Рік культури.

І пам’ятайте, тернополяни – у театрі все має бути прекрасним!

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"