З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Ігор Яцишин:
2010-07-27 10:27:00

Ігор Яцишин: "Реформи без шляхів реалізації - не реформи"

Керівник Тернопільського обласного секретаріату Єдиного Центру Ігор Іванович Яцишин вважає, що реформи в освіті потрібно проводити конструктивно та послідовно, оглядаючись на можливість їх втілення

 

 

 

«Всі ми знаємо, що недавно Верховна Рада внесла зміни до законодавства про освіту, згідно з якими галузь повертається до 11-річної форми навчання. Одночасно, з цим було відредаговано Закон України «Про дошкільну освіту» у частині забезпечення обов'язковості здобуття дошкільної освіти дітьми п'ятирічного віку. Так пунктом 1 статті 4 цього закону визначено, що дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною безперервної освіти в Україні. Таким чином ми отримали загальнообов’язкове дошкільне виховання на всій території нашої держави. Що ж, вищенаведені зміни в цілому надзвичайно потрібні і важливі для виховання дітей. Але коли вдивитися більш детально, то можна побачити масу проблем, в зв’язку з якими цю норму закону практично неможливо виконати.» - вважає Ігор Іванович Яцишин. 

«Яка ж на даний момент ситуація із дошкільною освітою в Україні? За даними статистки дитячі садочки в державі відвідує близько 40% дітей. Ця цифра могла б бути значно більшою, проте на заваді її зростання стає не відсутність бажання батьків віддавати свою дитину на дошкільне виховання, а відсутність подібних закладів освіти. Так, на жаль, наша держава зараз не може забезпечити дитячими садочками навіть половини дітей дошкільного віку. В містах, районних та обласних центрах такі заклади переповнені, а кількість дітей все зростає і зростає. Проте ще більш катастрофічна ситуація в сільській місцевості – тут дитячих садочків практично немає. Велика більшість жителів сіл України уже давно забули що таке дошкільні заклади освіти, приміщення в яких вони знаходились раніше, або здані в оренду під магазин чи аптеку, або ж зруйновані. Батьки змушені миритися з цим фактом і готувати дітей до школи самостійно, без жодної допомоги держави.»

«Але з вересня цього року все має змінитися. Згідно закону прийнятого Верховною Радою України всі діти повинні відвідувати дитячі садочки. Проте виникає запитання: як вони можуть відвідувати те чого немає? Як вмістити всіх дітей у вже й так переповнені садочки там де вони є, і де проводити дошкільну освіту в тій місцевості де таких закладів немає? Яким чином наші законодавці зможуть забезпечити виконання власноруч прийнятого закону? І чи усвідомлюють вони скільки матеріальних та фінансових ресурсів необхідно для будівництва та реконструкції закладів дошкільної освіти по всій Україні? Напевне ні. Бо якби усвідомлювали, то зачекали би з прийняттям такого положення у законі, а спочатку подумали би про створення необхідної інфраструктури, яке очевидно може затягнутися не на один рік. І про пошук фінансів які можна залучити для цього, і про підбір необхідного кваліфікованого персоналу здатного вчити дітей. Тільки після вирішення цих питань, і після реальної відбудови та розширення закладів дошкільної освіти в Україні потрібно було приймати цей надзвичайно хороший і важливий закон про обов’язкове навчання дітей з 5-річного віку. Тільки після цього і ніяк не раніше.»

«А так ми маємо ще одне рішення Верховної Ради, яке не буде виконуватися» - припускає Ігор Яцишин - «Не тому, що наші громадяни злісні порушники, і не тому що вони не бажають жити згідно законодавства України, а тому що наш парламент впроваджуючи реформи не думає про шляхи їх реалізації, цим самим в черговий раз показуючи свою непрофесійність та некомпетентність.»

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"