З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Сергій Тарашевський: “При голосуванні в першу чергу потрібно прислухатися до свого серця і розуму”
2010-09-15 15:10:00

Сергій Тарашевський: “При голосуванні в першу чергу потрібно прислухатися до свого серця і розуму”

11 вересня офіційно стартувала виборча кампанія на місцеві вибори. Про стартові розклади, політичні прогнози після 31 жовтня, перспективи тієї чи іншої партії розповів в інтерв’ю перший заступник голови обласної ради, голова Тернопільської обласної організації Єдиний Центр Сергій Тарашевський

– Якою на політичній карті буде Тернопільщина після місцевих виборів, адже зміна виборчої системи може суттєво вплинути на розклад сил у радах того чи іншого рівня?

– Якщо говорити про мажоритарні округи, то зараз йде відверте “полювання” на всіх людей, які мають авторитет і вагу в тому чи іншому виборчому окрузі. Їх тими чи іншими способами запрошують до себе. Кого кличуть полюбовно, кого заманюють програмами, а кого – майбутньою співпрацею. Як би там не було, але на різні боки розтягують цікавих та впливових людей. Натомість у партійних списках йтимуть люди, на яких партія може опертися у плані роботи. І якщо спрогнозувати, якою ж все-таки буде влада, то, однозначно, вона буде комбінованою (50х50%).  Але сподіваюся, що хоча б наполовину кращою, ніж та яка є нині. У випадку ж монополії Партії регіонів або ВО “Свобода” ми отримаємо жорсткий тип управління, і багато хто з тернополян цей вплив уже відчуває. Зараз Україна переживає важкі часи, а тому потрібно застосовувати непопулярні, більш жорсткі методи управління, щоб витягувати край із кризи. Я особисто противник “контрольного пакета” в громадській чи політичній роботі. Натомість тернополянам притаманно кидатися скопом то в одному, то в іншому напрямку. Це можна побачити на прикладі підприємницьких структур, які спершу кинулися до АЗС, стоматкабінетів, аптек, потім в інші види бізнесу, а далі  придумують, як це все перепрофілювати під ще якийсь вид бізнесу. За  таким же симптомом обирають партійні уподобання. Ми маємо дуже багато прикладів, коли тернополяни біжать в одну велику партію, потім – в іншу, а завтра, можливо, і в третю. В кінці кінців важко знайти здоровий глузд у всьому цьому і настає час розчарування.

– На останній сесії обласної ради 12 із 20 депутатів фракції “Єдиний центр” фактично перейшли на бік Партії регіонів. Що це, той самий політичний тиск, про який ви говорили вище?

– 8 вересня Тернопільська обласна рада прийняла спільне звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Генпрокуратури з приводу політичного тиску в Тернопільській області напередодні виборів до місцевих рад. В ньому йдеться, що з боку місцевого осередку Партії регіонів та ОДА чиниться тиск на авторитетних людей в усіх районах області, у владні кабінети викликають сільських голів, депутатів місцевих рад, фермерів та підприємців і змушують їх балотуватися від Партії регіонів. У такий спосіб хочуть по-бандитськи пов’язати людей, чиє слово має вагу для громади, і це не дивлячись на їхню партійну приналежність. Тут зайве щось коментувати, сподіваємось, що Президент втрутиться в цю ситуацію, щоб подібні речі більше не повторювались.

– Останні випуски тернопільських газет опублікували, мабуть, рекордну кількість рейтингів, які у своїй більшості суперечать один одному. Як ви ставитесь до цих соціологічних досліджень?

– Будь-які дослідження мають базу, але вони не лише є суб’єктивними, не лише відображають реальний стан, а, як правило, мають відхилення. Й одні з цих відхилень можуть бути у бік замовника. Рейтингам властиві похибки і їх потрібно аналізувати. І дуже гарно, що один політолог на останньому тижні розклав усе по полочках. Зокрема, потрібно звертати увагу на той заклад, який проводить опитування, на те, як інтерв’юери ставлять питання і чи правдиві рейтинги показуються громадськості чи тільки ті, які вигідно показувати у пресі. Але в першу чергу, коли людина збирається йти на виборчу дільницю, їй потрібно прислухатися до свого серця і розуму.
  
– Чи погоджуєтеся ви з думкою, що в Тернополі розпочалася “війна рейтингів”?

– Це так звані хитрощі політтехнологів, які ведуть до маніпулювання думкою виборців. Скажімо, ще навіть не було офіційного висування кандидатів на посаду міського голови, ще не всі визначились, хто це має бути, а нам уже нав’язують різні політичні сили свої думки. Маніпуляції політтехнологів потрібно вміти читати між рядками.

“Першим кроком у раді має бути об’єднання усіх заради єдиного результату”

– Якщо “Єдиний центр” потрапить до Тернопільської міської ради, а в цьому практично ніхто не сумнівається, то з якими політичними силами заради добрих справ для мешканців нашого міста будете блокуватися?

–    “Єдиний центр” готовий співпрацювати зі всіма, адже важко говорити про тих людей, яких громада делегували в раду, що вони не достойні чи малодостойні. Ми визнаємо волю народу, і ті депутати, які заходять у раду, – це представники тієї чи іншої громадськості. Вже згодом справжній висуванець громади починає відстоювати свою позицію. Скажімо, коли відбувається розподіл коштів із транспортного податку на ремонт доріг. Кожен депутат намагається, щоб гроші були направлені саме на ті дороги, де громада йому дала мандат довіри. І коли нині депутатів вибирали за партійними списками й дискусії ще не були гострими, то після 31 жовтня, коли область і м. Тернопіль буде поділено депутатами-мажоритарниками, цих дискусій буде набагато більше і вони будуть значно гострішими. Водночас у суперечці відшукується істина. Тому “Єдиний центр” готовий на паритетних засадах працювати з будь-якими конкурентами чи неоднодумцями, бо коли ти вже заходиш у раду, то першим кроком має бути об’єднання усіх заради єдиного результату в досягненні поставленої мети. Тобто я б не хотів виділяти якість політичні сили, з якими ЄЦ блокувався б у першу чи другу чергу.

– Багато політичних сил вже почали визначатися з датами партійних конференцій та кандидатами на міських голів. Чи ЄЦ вже зробив свій вибір?

– Це питання актуальне і воно піднімалося навіть на зустрічі з партійним активом під час недавнього приїзду нашого лідера Віктора Балоги. Є два варіанти: або висунути свого кандидата, або підтримати когось не з нашої партії. Мною нині ведуться перемовини і щодо об’єднання зусиль навколо одного кандидата не з ЄЦ, водночас у ЄЦ є кілька осіб, яких ми можемо делегувати на посаду міського голови. Сподіваюся, що у найближчий тиждень ЄЦ визначиться з цим  справді складним вибором.

– Які цілі ставить перед собою “Єдиний центр” на місцевих виборах 31 жовтня?

– “Єдиний центр” будує якісну країну. Це наша загальноукраїнська програма. Багатьом не зрозуміло, що таке “Якісна країна”. Однак коли ти починаєш розмовляти з людьми і говорити про якісне медичне обслуговування, якісний автомобіль чи телевізор, то все стає зрозуміло. Тобто ми з вами маємо жити саме в такій країні.  І щоб цього досягнути, “Єдиний Центр” визначив 6 таких першочергових кроків: зменшення залежності життя людей від дій влади, проекти з побудови інфраструктури, очищення довкілля, зміни у галузі медицини, завдання з енергозбереження та розвитку альтернативної енергії, захист кожного громадянина від посягань на особу, життя, здоров'я і майно. “Якісна країна” – це країна, де влада не заважатиме гідно жити людям; це сучасні дороги, які за передовими технологіями прокладатимуть лише українці; це якісна медицина на базі медичного страхування; це чисте довкілля, повітря і вода; це стабільне і недороге тепло й електрика; це захищене життя, що стане можливим завдяки наведенню порядку у правоохоронних органах і судах та посиленню відповідальності за злочини проти особи. У програмі “Єдиного центру” «Якісна Україна» відсутні рецепти вирішення усіх проблем, натомість визначено нагальний порядок денний для країни – кроки, які можна і потрібно зробити негайно.
Зараз “Якісну Україну” реалізовують народні депутати України від “Єдиного центру», які розробляють відповідні законопроекти, депутати від партії у місцевих радах, актив “Єдиного центру”. Натомість нині наші кандидати на місцевих виборах повинні донести людям мету “Якісної України”. Віримо, що ідеї “Єдиного центру” будуть належно сприйняті і мешканцями Тернопільщини.

– Не секрет, що задовго до офіційного старту виборчих перегонів кандидати розпочали свій самопіар. І багато з них, спекулюючи на галицькому менталітеті, позиціонують себе як патріотів краю, хоча більшість з них нічого патріотичного не зробили. Однак ніхто не позиціонує себе як меценат з реальними справами. А ви можете себе назвати не лише патріотом, а й меценатом?

– Цього року меценатом було бути важко. Більше був меценатом нашому уряду та фінансової кризи (сміється – авт.). Розповім вам, як відчувається людина, яка мала валютні кредити. Перший шок – курсова різниця, коли на 100% наша гривня впала, а долар пішов догори. Другий – уряд згодом видав наказ, щоб перевести валютні кредити у гривневі. І  насамкінець третій шок – ми отримали стабілізацію гривні, коли з курсу 10 грн. за $1 опустили його до  8 грн. Як резюме – 120% втрат по кредитних ресурсах відбулося в межах одного року. Це рекордні скачки, і якщо такі “махінації” фінансової кризи за підтримки тодішнього уряду хтось може витримати, то таким людям потрібно ставити пам’ятник. А тому 2010 рік я називаю роком виживання, відповідно меценатство відходить на другий план. Хоча є такі речі, перед якими важко встояти, безумовно, я відкликаюся на прохання про допомогу. Але мені, як фізичній особі, шкода дивитися на ту неспроможність, яку ми зараз бачимо, усвідомлюючи, якій великій кількості людей сьогодні потрібна соціальна допомога.   
 
– Пане Сергію, що потрібно зробити, щоб депутати були відповідальними і виконували взяті перед виборами обіцянки?

– Мають бути продовжені реформи виборчого законодавства, водночас люди повинні добре думати, кого зараз делегувати у владу. Водночас має бути розроблено чіткий і прозорий механізм відкликання того чи іншого депутата – обранця громади, якщо він не виконує своїх обіцянок і не рухається тим курсом, який затверджений або політичною силою, за списком якої він пройшов у раду, або тією громадою, яка його обирає. Нам з вами ще багато треба прикластися до тих механізмів у виборчому законодавстві, щоб людина, яка приходить у депутати чи отримує посаду, не мала можливості 4 роки спокійно працювати на себе, а за останній рік активізуватися, щоб знову сподобатися своїм виборцям.

“Йти потрібно з людьми, які можуть вас вести правильним шляхом”

– Майже всі партії багато обіцяють, але мало що з цього виконують. Нині заступник голови ОДА Петро Гоч, який представляє Партію регіонів, заявив, що кожен тернополянин отримає шмат землі (10 соток). Але знову ж таки, чи реально це?…

– Звичайно, люди з усього сказаного кандидатами в депутати та на мери хотіли б бачити вже сьогодні і бажано відчути покращення у своєму гаманці у вигляді більшої заробітної плати та добробуту. Але до цього потрібно дійти. І йти треба з тими людьми, які можуть нас з вами вести правильним шляхом. Тому я б так категорично не говорив, що нічого з виборчих обіцянок не виконується. За будь-якими обіцянками стоїть певне виконання і виконавець. Кожен з нас має зрозуміти і проаналізувати для себе: хто скільки наобіцяв і що з того зробив. Тому я б сказав, що ми рухаємось до добробуту, але, на жаль, не таким швидким темпом, як би нам того хотілося.  А щодо слів мого колеги-депутата з Партії регіонів, то вважаю його слова не серйозними. Ми повинні орієнтуватися на тих людей, на тих спеціалістів, які вже щось зробили, можуть щось зробити і з огляду на їхні попередні заслуги та можливості можна їм доручати рухати громадські справи. Жителі Тернопілля вже “наїлися” “Юлиною тисячею”, повіривши свого часу Прем’єру Тимошенко. А що з того вийшло – всім відомо.  Все закінчилось величезними чергами, сварками і болем простих людей, більшість з яких так і не побачили цю тисячу. Підсумовуючи, скажу, що я не люблю обману і ніколи цим не займався. 
 
– Ви були спершу депутатом Тернопільської міської ради, нині – депутат облради і перший заступник голови даної ради. Яким чином забезпечуєте прозорість своєї діяльності?

– Моя діяльність достатньо прозора, адже я і партія, яку на теренах області очолюю, співпрацюють з громадськими організаціями. А працюючи за основним місцем роботи в обраді, яка є представницьким органом, до мене на прийом приходить дуже багато людей, які можуть реально оцінити те, що я для них роблю.
Кому цікаво бути у моїй команді, працювати поруч, запрошую прийти у наш офіс на проспекті Бандери, 8 чи передзвонити за телефоном 434888 і включитися до громадської роботи заради спільної мети. 

– Хоча ви відійшли від бізнесу, але все-таки багатьох тернополян хвилює доля торгової мережі “Торговий світ”, яка розкинута по всіх куточках міста, однак вибір товарів там мізерний…

– Незабаром буде два роки, як я вже не дотичний до бізнесу, водночас мені приємно, що те, що я збудував, користується попитом в іноземних інвесторів. Цей процес вже йде півроку, мережа “Торговий світ” рухається за їхнім сценарієм і в найближчий час процес транзації дійде до свого логічного завершення… 

Андрій Кучерук За матеріалами газети "Номер один"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"