З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Імунопрофілактика: за і проти.
2009-01-12 17:47:00

Імунопрофілактика: за і проти.

Згідно з Конвенцією про права дитини, прийнятою ООН у 1989 році, кожна дитина має право на вакцинацію.

Тернопільська обласна організація «Єдиний центр» вболіває за покращення здоров’я населення регіону. Це підтверджується публікаціями за здоровий спосіб життя, організацією різноманітних спортивних заходів. Туму таке питання як імунопрофілактика, яке хвилює чи не кожного громадянини нашої країни, не могло лишитись в стороні від уваги партії.

На даний час серед населення нашого регіону та і всієї країни постійно піднімається  питання: робити своїм дітям та і собі профілактичні щеплення чи ні?
 
Згідно з Конвенцією про права дитини, прийнятою ООН у 1989 році, кожна дитина має право на вакцинацію. Кожна країна має свій перелік інфекційних захворювань, проти яких проводить обов\'язкову вакцинацію. Це означає, що влада бере на себе зобов\'язання забезпечити виконання цих щеплень.

Останнім часом стало поширеним явищем розповсюдження через ЗМІ негативної інформації щодо проведення імунопрофілактики , серед населення розповсюджуються листівки із закликами відмовитися від цієї процедури. Ті, хто негативно ставиться до загальної імунізації, розповідають, переважно, про досить серйозні ускладнення після проведення щеплення. Це призводить до того, що все більше батьків замислюються над питанням імунопрофілактики і відмовляються від профілактичних щеплень. На даний час гостро стоїть  проблема щодо перебування в організованих колективах (школах, садочках) дітей, яким не було проведено щеплень. Адже у відповідності з чинним законодавством , діти яким не проведено щеплень не можуть відвідувати дані заклади.

До мене часто звертають люди які опинились в даній ситуації . Тому я як лікар,  організатор охорони здоровя , ввважаю за необхідним зупинитись на даній проблематиці.  
За висновками експертів Всесвітньої Організації Охорони Здоров\'я для зниження інфекційної захворюваності необхідно як мінімум два фактори:- забезпечення населення якісною питною водою та вакцинація, яка призвана захистити людство від найтяжчих інфекцій.

Вакцинація - це введення в організм ослабленого збудника інфекції. У відповідь на це мають вироблятися антитіла, що боротимуться з цією інфекцією та "запам\'ятають" її на певний проміжок часу . Після введення в організм певних вакцин можуть виникнути так звані післявакцинальні реакції. Вони можуть мати місцевий або ж загальний характер. Батьки можуть спостерігати у дітей незначне підвищення температури, яке повинно триматися не більше доби, а також деяке почервоніння на місці введення вакцини - такі реакції припустимі, це говорить про те, що вакцина спрацювала. У медичній практиці трапляються й тяжкі післявакцинальні ускладнення: набряк Квінке, анафілактичний шок. Хоча такі випадки бувають досить рідко.  Коли виникають післявакцинальні реакції, певні ускладнення, це призводить до того, що розпочинається своєрідна "антивакцинальна реакція" серед населення. Час від часу в усьому світі починаються такі кампанії, тому лікарям раз у раз доводиться переконувати населення у корисності вакцинації.

Трапляються випадки абсолютного протипоказання до здійснення щеплень. Це може бути, приміром, коли є алергія на якийсь із складових компонентів вакцини. Дітей, що мають постійні протипоказання щодо щеплень нараховується від 2 до 5% . Імунологи стверджують: коли 95% населення вакциновано, то не щеплені або частково щеплені, також захищені від захворювань. Це називається «колективний імунітет» або непрямий захист.
 
Можна навести багато прикладів ліквідації страшних інфекційних захворювань завдяки створенню і введенню в організм людини певної вакцини. Наприклад, припиненню поширення віспи, поліомієліту передувала вакцинація. Дифтерія в довакцинальний період на території України була однією з головних причин дитячої смертності, рівень захворюваності складав близько 1000 на 100 тис. населення. Масова вакцинація дифтерійним анатоксином дозволяє контролювати захворюваність на дифтерію.

Тому  краще зважено підходити до процедури вакцинації, враховуючи всі “за” та “проти". Щеплення — набагато кращий варіант, ніж хвороба, яка може виникнути . Звичайно, не можна стовідсотково гарантувати, що всі, хто зробив щеплення, не захворіють у майбутньому, але все ж таки це стимулює імунну систему. Імунопрофілактика – це безпека від інфекційних хвороб.

Щодо профілактики грипу.
Щороку, практично кожен шостий мешканець хворіє на грип та на гострі респіраторні вірусні інфекції.
Основними заходами попередження і боротьби до та під час епідемії грипу залишаються вакцинація, неспецифічна профілактика та хіміотерапія. Вакцинація як основний профілактичний засіб охороняє від смертності та розвитку тяжких ускладнень. В 2008 році в Україні зареєстровано 4 вакцини проти грипу: “Ваксигрип” (Франція), “Інфлувак” (Нідерланди), “Інфлексал В” (Швейцарія), “Флуарикс” (Німеччина). Всі вони відповідають сучасним стандартам імунопрофілактики, надійні та безпечні.

Спеціалісти вважають найбільш доцільною вакцинацію проти грипу осіб, які належать до:

• груп високого ризику щодо захворювання на грип: медичних працівників, учнів та викладачів, дітей, які відвідують дошкільні заклади, працівників транспорту та громадської торгівлі, військовослужбовців, а також мешканців будинків для осіб старечого віку;  • груп високого ризику щодо розвитку ускладнень грипу за наявності хронічних захворювань серцево-судинної та дихальної систем, імунодефіцитних станів, цукрового діабету, а також дітей у віці до 1 року або осіб, які перебувають в контакті з ними, людей похилого віку.
Неспецифічна профілактика передбачає використання загальних та спеціальних методів та медикаментозних середників. В якості загальних методів рекомендовано наступне:

- якщо в родині є хворий на грип, його необхідно ізолювати на термін до 7 днів, виділити окремий рушник та посуд;
- доглядати за хворим рекомендовано тільки у масці з 4-х шарів марлі, яку необхідно змінювати кожні 2-3 години;
- регулярно проводити вологе прибирання та провітрювання приміщення;
- своєчасно лікувати захворювання пазух носа – гайморити, фронтити, етмоїдити.
 
Більш конкретні рекомендації та схеми профілактики і лікування надасть лікар, який врахує особливості стану здоров’я людини.
 

ГОЛОВА ЗБАРАЗЬКОЇ РАЙОННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЄДИНОГО ЦЕНТРУ ЗАВІДУВАЧ ОРГАНІЗАЦІЙНО МЕТОДИЧНОЮ РОБОТОЮ ВІДДІЛУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ”Я ЗБАРАЗЬКОЇ РДА ВАСИЛЬ ГНОЙОВИЙ

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"