З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Можливо, не в тих галузях припиняємо фінансування?
2009-01-28 11:17:00

Можливо, не в тих галузях припиняємо фінансування?

Що ж буде з нашою освітою за цей час. Якщо ми зупинимося в розвитку, для якого необхідне введення нових програм і закупівля нового обладнання, на якому рівні, порівнянно зі світом вона буде?

   Як і передбачалося фахівцями, в час кризи «на соціалку закривають очі». Перші прояви скорочення фінансування цієї сфери, а подекуди і повне його припинення, вже цього року відчують на Тернопільщині.
   Справа в тому, що 21 січня затвердили обласний бюджет. Засідання обласної ради проходило дуже спокійно і зібрано, на відміну від процесу прийняття бюджетів районними радами – коли представники різних комісій боролися за кожну копійку. Проте, процес не важливий, головне  -  результат. А він вдався фатальним для декількох соціальних програм. Повністю скасовано централізовану закупівлю рентгенологічного діагностичного та іншого обладнання для закладів охорони здоров’я (у 2008 році на ці потреби було виділено 5 млн 28 тис. грн), припинено фінансування з держбюджету програми «Забезпечення інвалідів автомобілями». Значно зменшено фінансування медичних заходів з боротьби із туберкульозом, профілактики та лікування СНІДу, лікування онкологічних хворих – на 4 млн 495,5 тис. грн, оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи – на 124,4 тис. грн.
   І що хвилює мене найбільше, як працівника освіти, що у бюджеті на цей рік для області ані гривні не виділено на забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів навчальними комп’ютерними комплексами (у 2008 році було придбано 87 навчальних комп’ютерних класів на суму 3,5 млн грн). Також – на придбання шкільних автобусів (у 2008 році було використано 2 млн 270 тис. грн, отримано 9 шкільних автобусів). На молодіжні установи обсяг видатків скоротили на 1 млн. грн.. Для нормальної роботи їм і раніше грошей бракувало, а тепер і поготів. А про збільшення зарплати вчителям та лікарям в сучасній ситуації в країні  - навіть мови іти не може.
   Читаючи ті ж прогнози експертів, позитивних змін не слід чекати раніше як за півтора два роки. Що ж буде з нашою освітою за цей час. Якщо ми зупинимося в розвитку, для якого необхідне введення нових програм і закупівля нового обладнання, на якому рівні, порівнянно зі світом вона буде? Що знатимуть діти, які досі не мають комп’ютерних класів і не бачитимуть їх ще мінімум два роки? А молодь це наше майбутнє…
Уряд України сьогодні, не лише «довів» країну до такого стану, а й не може реально оцінити результати своїх кроків на майбутнє!

Вчитель,
Член Збаразької районної організації Єдиного Центру,

Марія Пасічна

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"