З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Антон Білик: “Спільно ми зуміємо змінити ставлення влади до сільського господарства”
2009-02-23 14:34:00

Антон Білик: “Спільно ми зуміємо змінити ставлення влади до сільського господарства”

Наш співрозмовник — людина на Теребовлянщині знана і авторитетна. У сільському господарстві він з 1957 року. Працював спочатку агрономом, а у 1973 році очолив колгосп у с. Іванівка. На базі колгоспу в 2000-ому утворилося ПОП “Іванівське”, де Антон Іванович став директором.

   Багатогалузеве підприємство, що очолює Антон Білик, розмістилося в селах Іванівка та Лазівка. Нині воно — одне з найуспішніших не лише в нашій області, а й в Україні. Антону Івановичу вдалося підняти культуру землеробства та вдосконалити технологію виробництва. Підприємство підтримує зв’язки з науковими закладами, що дає можливість збирати за останні роки середні врожаї озимої пшениці 63,2 ц/га (цього року зібрали 74 ц/га, при середній урожайності в області 32,6 ц/га, кукурудзи на зерно — 95 ц/га, гороху — 42,6 ц/га, цукрових буряків — 602 ц/га. На високому рівні також тваринництво — на господарстві створено сучасна племінна ферма з розведення ВРХ та свиней. Прибутковими є всі галузі, а рівень рентабельності складає 62 відсотки.
   Господарство також узяло на себе всі соціальні турботи. Завдяки йому газифіковані села, працює дитячий садок, безкоштовно харчуються діти. Допомога надається й іншим соціальним закладам. А на самому підприємстві не було жодного випадку затримки у виплаті заробітної плати чи встановлених законом проплат до державного бюджету.
   Та фінансово-економічна криза нині ставить на коліна вітчизняне сільське господарство. Занепад банківської системи може зірвати цьогорічну посівну кампанію. Аби зарадити такому катастрофічному стану, безпартійний Антон Іванович приєднався до фахової команди Єдиного Центру і у складі цієї партії йде на вибори до Тернопільської обласної ради.
— Антоне Івановичу, таких видатних результатів могла досягти лише закохана у свою справу людина…
— А на фермі інакше неможливо працювати. Робота важка, а стимулу від держави практично немає. Це просто треба любити — без вихідних та свят. Ця праця настільки мене затягнула, що на всілякі хобі просто не вистачає часу. Проте є й результат.
— Нині ви є кандидатом у депутати до Тернопільської обласної ради. А яка проблема, на вашу думку, нині потребує нагального вирішення?
— Найперше для аграрників потрібно вирішити проблему надання кредитів, адже інакше ми просто провалимо посівну кампанію. Наразі ми не маємо за що придбати ані мінеральні добрива, ані пально-мастильні матеріали. Поки що це питання обговорюють на всіх рівнях, але реально абсолютно нічого не робиться. Тож, гадаю, Тернопільській обласній раді необхідно виходити на рівень уряду та Верховної Ради, і я сподіваюся, що “Єдиний Центр” з його авторитетом та фаховою командою, допоможуть у цьому.
Дуже слабо реалізовувалася і продукція вирощена торік. Нині дуже високі ціни на паливні матеріали та інші товари необхідні нам, аграрникам, а ось наша продукція надто дешева. Аграрний фонд у 2008 р. фактично не закуповував зерна, адже уряд не заклав на це достатньо коштів. Та й на Тернопільщині є лише два пункти Аграрного фонду, які в належних умовах можуть зберігати зерно, — у Чорткові та Кременці. Не всім фермерам зручно долати значні відстані, аби доставити свій врожай, бо це збільшує його собівартість. Отже, потрібно налагодити систему державних замовлень та дозволити продаж зерна за кордон.
   Не все гаразд і у цукровому бізнесі. Нинішньої осені ми накопали цукрових буряків 610 ц/га. Та краялося серце, коли в погожі дні механізми простоювали на полі, адже виникали проблеми на бурякопунктах та цукрових заводах — виробничники не були готові приймати таку кількість сировини. Довелося навіть звертатися до цукроварів сусідніх областей.
   Тож, разом з іншими великими аграрниками ми вважаємо, що Єдиний Центр – нова  перспективна політична сила має шанс навести лад на Тернопіллі. Я сподіваюся на цю партію.
 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"