З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Нова облрада: старі граблі чи стрибок у майбутнє?
2009-02-24 18:14:00

Нова облрада: старі граблі чи стрибок у майбутнє?

Лікарі, вчителі, працівники закладів культури і чиновники місяцями не отримують зарплат. Будівництво і ремонт бюджетних закладів зупинено. Стоять роботи на дорогах і водогонах. Частішають комунальні аварії, виникають транспортні проблеми. Таким може бути майбутнє Тернопільщини у 2009 році, адже протистояння і чвари в облраді призвели до того, що область чи не вперше за 17 років опинилась без бюджету. Уся робота влади паралізована.

Конфлікт довжиною в три роки
Історія кризи бере початок у 2006-му. Після чергових виборів до Тернопільської облради пройшли, як тоді здавалося, патріоти. Та і у Верховній Раді, і в облраді, ці сили не об’єдналися. Майже одразу почалися конфлікти –щодо посади голови облради, потім щодо його заступників. Криза загострилася у другій половині 2008-го. Рада не працювала. Депутати не затверджували необхідних програм, не вирішували нагальних питань.
Через таку «продуктивну» діяльність облради і без того небагата місцева казна збідніла на 4,5 млн. грн. – стільки витратили на утримання апарату облради, яка більше переймалася переділом посад, ніж вирішенням проблем регіону. Наприкінці минулого року за ініціативи керівника області – Юрія Чижмаря – Верховна Рада призначила дострокові вибори до Тернопільської облради.
Голосування відбудеться 15 березня. Одразу після оголошення дати політичні сили, присутні у старій облраді, почали засипати тернополян своїми гаслами і виступами. Одночасно з’ясувалося, що проти виборів – тобто стабільності й прогнозованості – виступають представники БЮТ. Дивно, бо цей блок і є ключовим порушником стабільної роботи попередньої облради. Не дивно, що соціологічні опитування в області свідчать: БЮТ стрімко втрачає рейтинги.
«Проблема в тому, що без рішення ради область не може затвердити ні бюджет, ні виділити гроші під програми розвитку. Але яке право мають політики робити заручниками власної бездіяльності та надмірних амбіцій простих людей, яким конче потрібна допомога?», - обурюється Юрій Чижмарь.
Обурення керівника області цілком зрозуміле. Торік завдяки зусиллям обладміністрації область вийшла з аутсайдерів економічного зростання – у трійку лідерів: у 2008 році вона стала третьою в Україні за темпами зростання промисловості. Завдяки цьому відновили й чимало робочих місць, а також – створили нові вакансії – 30,6 тисяч робочих місць. Однак залишається чимало проблем – на будівництві та у сільському господарстві, які обласна адміністрація самотужки вирішити не може.


Відкриті списки – перший крок до добробуту
«Я розумію, що облрада не працює не тому, що так хочуть місцеві депутати. Проблема в політичній системі, коли до місцевих органів влади населення обирає не конкретних людей, а безликі партійні списки, сформовані з випадкових осіб. Тому зрозуміло, що для них виконання забаганок партійних вождів значно вище за вирішення проблем виборців», - пояснює Чижмарь.
Цікаво, що із 17 партій і блоків, які беруть участь у виборах до облради, тільки одна політична сила – Єдиний Центр – повністю оприлюднила весь список кандидатів. Тут кажуть, що зробили ставку на господарників, здатних вирішити конкретні проблеми району чи селища, тому приховувати цих людей – немає сенсу. Прізвища Крижовачук і Білик, зокрема, багато свідчать про можливості цієї політичної сили. Олександр Самсоненко буде представляти на обласному рівні Підволочиський район. Ще 2002 році Олександр Феодосійович у селі Качанівка заснував сільськогосподарське товариство «Агро-Рось», генеральним директором якого він є на даний час.

 «Як безпартійний громадянин я йду на вибори саме з Єдиним Центром, тому що сповідую ідеологію, яка відкидає заполітизованість та популізм», - заявив Юрій Чижмарь. Саме так, на його переконання, можна зробити реальні кроки для подолання економічної кризи. Передусім, ідеться про залучення інвестицій в енергетику і реалізацію програми «Альтернативні джерела енергії», ремонт та будівництво об’їзних доріг для міст Бучач, Бережани та Теребовля, надання містам Кременець та Чортків статусу міст обласного значення, а головне – залучення інвестицій у сільське господарство і створення робочих місць на селі.
«Українці нарешті зрозуміли, що на селі теж можна вести успішний бізнес», - говорить №2 у списку Єдиного Центру, герой України Олег Крижовачук. Результати діяльності ТОВ «Україна», яке він очолює – яскраве тому свідчення. Звісно, каже він, без допомоги із центру досягти справді вагомих результатів важко. Однак і співпраця місцевої влади та бізнесу може істотно поліпшити ситуацію.
Саме тому, пропонує Юрій Чижмарь, влада мусить дійсно стати підзвітною громадянам, які її обрали. «Тим представникам політсил, які працювали в минулій облраді, слід вчинити чесно й оприлюднити для громадськості краю ті пункти своєї виборчої програми, які вони виконали протягом минулого скликання, і запропонувати наступну виборчу програму з конкретними діями, а не загальними популістськими фразами», - говорить Юрій Чижмарь. Однак, чи здатні політики, які зав’язли у чварах і поділі влади, піти на такий крок? Рішення – за виборцем: обрати старого кота в мішку або поцікавитися, хто і на що здатен, та зрештою прийняти обґрунтоване рішення.
 

газети \"Гомін Волі\"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"