З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Нехай це найбільше і найважливіше для кожного українця свято принесе у наші оселі благополуччя, добробут, здоров’я і впевненість у майбутньому, додасть наснаги, успіхів і плідної праці в ім’я процвітання нашої незалежної держави!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Тарашевський: Голосували – і маємо національний парк!
2008-09-04 14:02:00

Тарашевський: Голосували – і маємо національний парк!

Дністровський каньйон нещодавно став переможцем загальноукраїнської акції «Сім природних чудес України», зайнявши друге місце. І не в останню чергу завдяки організаційній, інформаційній, фінансовій підтримці відомого громадського діяча, голови Тернопільської обласної організації Єдиного Центру Сергія Тарашевського. Отож, його бачення подальшого розвитку подій – у коментарі «Вільному житті»:

Дністровський каньйон нещодавно став переможцем загальноукраїнської акції «Сім природних чудес України», зайнявши друге місце. І не в останню чергу завдяки організаційній, інформаційній, фінансовій підтримці відомого громадського діяча, голови Тернопільської обласної організації Єдиного Центру Сергія Тарашевського. Отож, його бачення подальшого розвитку подій – у коментарі «Вільному житті»:

Сергію Олександровичу, вітаємо Вас разом із всіма мешканцями Тернопілля з перемогою…

Так, перемога Дністровського каньйону у всеукраїнській акції «Сім природних чудес України» є нашим вагомим досягненням. Це наш внесок у справу збереження унікальних місцевих ландшафтів. Створення Національного природного парку «Дністровський каньйон» якраз і допоможе зберегти неповторні природні комплекси та забезпечити регламентоване використання рідкісних мальовничих ландшафтів.

Що дасть Тернопіллю створення національного природного парку «Дністровський каньйон»?

Наш край багатий природними та рекреаційними ресурсами, його давня історія, великі національно-культурні традиції є перспективним напрямком розвитку туристичної галузі на Тернопільщині. Однак тут не проводиться необхідна робота. Основна увага в галузі туризму державних структур, громадських організацій, підприємців, інвесторів в західному регіоні України прикута до Карпат, що сприяє дуже швидкому розвитку цього регіону. Тернопільщина поки що залишається поза межами державного фінансування. А створення національних парків дозволить зберегти екологію, залучити інвесторів, розвинути туризм. Адже друге місце в загальноукраїнській акції свідчить про неабиякий рекреаційний та естетичний потенціал території Дністровського каньйону.

Загалом, сільські мешканці чомусь бояться створення природних парків, оскільки тоді, мовляв, заборонять випасати худобу, вирощувати сільгосппродукцію…

Насправді це не так. Створення національного природного парку принесе більше переваг, аніж незручностей. Вся територія парку поділяється на кілька зон – господарську, регульованої рекреації, стаціонарної рекреації і заповідна зона. Найбільшою є господарська зона, де дозволяється і використання природних ресурсів, і виробництво сільськогосподарської продукції, - тобто все те, що селяни робили й досі. До того ж їхня продукція набуде статусу екологічно чистої. Також будуть створені нові туристичні маршрути, екологічні стежини, туристські екскурсії, що принесе населенню додаткові кошти від туристів та дозволить розвинути місцеву інфраструктуру.    

Але ж екологічний стан Дністровського каньйону не дуже сприятливий для розвитку туризму…

Справді, враховуючи тенденцію до зростання кількості туристів, що бажають відпочити в Дністровському каньйоні, велику густоту сільського населення, відсутність туристичної інфраструктури, виникає серйозна проблема з забрудненням берегів Дністра побутовим сміттям. Особливо це видно після весняної повені або літніх дощів коли на берег наноситься сміття притоками Дністра з навколишніх сіл. Тому ми значну увагу приділяємо акціям по екологічній безпеці нашого краю. Скажімо, днями завершився сплав по Дністру наших волонтерів, котрі моніторили сміттєзвалища та в міру своїх сил прибирали береги Дністра.

Якими, на Вашу думку, мають бути перші кроки з розвитку туристичного потенціалу регіону?

На мою думку, доцільно зосередитися на двох взаємопов’язаних напрямках діяльності: збереження екології регіону та розвитку туризму. Насамперед необхідно забезпечити налагодження партнерських відносин між владою, бізнесом та громадою регіону, створення інформаційної бази даних інфраструктури Дністровського каньйону, а ширше ми повинні говорити про розробку програми розвитку туризму Тернопільської області . Доцільно також організувати розробку туристичних маршрутів та їх просування на ринку, розробку та презентацію інвестиційних проектів будівництва туристичних об’єктів і, що найголовніше - створення умов для ефективного туризму й відпочинку.

Для цього слід об’єднати зусилля громади й органів державної влади для створення позитивного іміджу регіону та сприяти  розвитку туризму на території Дністровського каньйону та інших перлин нашого краю, а саме активного сімейного та зеленого туризму. Це дасть можливість не тільки зберегти історико-культурні об’єкти на території області, але й поповнити бюджети місцевих громад. Адже у всьому світі туристична галузь є прибутковою. Тому я хочу ще раз висловити вдячність нашим землякам, які проголосували за Дністровський каньйон і печеру Оптимістичну. Ззакликаю усіх підприємців, представників влади і кожного з нас посильно прилучитися до розвитку туристичної галузі Тернопільщини. Будьмо собою горді, тернополяни.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"